Kąpieliska w Gostyniu i okolicy – gdzie warto się wybrać?

Kąpieliska w Gostyniu i okolicy – gdzie warto się wybrać?

Lato za oknem, słońce, wakacje. W tym okresie wiele osób zastanawia się, gdzie udać się nad wodę. Dziś przychodzimy z podpowiedzią, na jakie kąpieliska w okolicy Gostynia należy zwrócić uwagę. Nie ma nic przyjemniejszego, niż odpoczynek nad wodą w upalne dni.

Kąpielisko Plaża Główna w Cichowie

Kąpielisko Plaża Główna w Cichowie zlokalizowane jest na osiedlu Brzeg Ruczaju 4A w Cichowie nad Jeziorem Czchowskim. Długość linii brzegu kąpielska wynosi 65 m. W sezonie miejsce czynne jest w godzinach od 10:00 do 18:00. Na miejscu do dyspozycji mamy specjalną strefę pływania, przebieralnie i toalety. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Niestety na to kąpielisko jest zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

Kąpielisko Plaża Zacisze w Cichowie

Miejsce to zlokalizowane jest na osiedlu Gospodarstwo 3 w Cichowie. Długość linii brzegu wynosi 27 m, a samo kąpielisko czynne jest w godzinach 10:00 – 18:00. Na tym obszarze wyznaczono strefę w wodzie, znaleźć można także molo. Jeśli chodzi o udogodnienia, to dostępne są natryski i toalety. Na miejscu czuwa ratownik, a na plażę nie wejdziemy z żadnym zwierzęciem domowym.

Kąpielisko Plaża Miejska w Dolsku

Ten akwen wodny znajduje się w Dolsku przy ul. Kościelnej 5 nad Jeziorem Dolsko Wielkie. Linia brzegowa ma długość 60 m. Kąpielisko czynne jest od 10:00 do 18:00. Na plaży znajdziemy specjalne miejsce na sport i rekreację, a także wyznaczoną strefę dla dzieci. W wodzie wytyczono specjalną strefa. Na tym terenie znajdują się także toalety. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa ratownik. Nie można wprowadzać tam zwierząt domowych.

Kąpielisko na Jeziorze Górznickim

Miejsce znajduje się w miejscowości Górzno. Długość linii brzegu wynosi 100 m, a samo kąpielisko otwarte jest w godzinach 10:00 – 18:00. Na miejscu znajdziemy pomost, toalety,  a także specjalne miejsce na rozpalenie grilla lub ogniska. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Jest to miejsce, gdzie można zabrać swojego zwierzaka domowego.

Życzymy przyjemnych chwil nad kąpieliskami!