Malowniczy stok narciarski "ChodzieSKI" w Chodzieży

Malowniczy stok narciarski "ChodzieSKI" w Chodzieży

Nie tylko maltańskie tereny Poznania zachęcają do zimowego szusowania. Mało znany, ale równie urokliwy jest stok „ChodzieSKI”, który znajduje się w pobliżu jeziora w Chodzieży.

Na miłośników białego puchu czeka tu trasa o łącznej długości 550 metrów, z której 350 metrów zostało odpowiednio przygotowanych dla narciarzy. To idealne miejsce dla osób na różnym poziomie zaawansowania – zarówno doświadczeni entuzjaści narciarstwa, jak i początkujący mogą tu doskonalić swoje umiejętności. Dodatkowo stok posiada dwa wyciągi orczykowe oraz system do sztucznego naśnieżania tras.

„ChodzieSKI” jest dostępny dla narciarzy codziennie. W dni robocze funkcjonuje on od 12:00 do 21:00, zaś w weekendy już od 9:00 rano. Korzystanie ze stoku wiąże się oczywiście z pewnymi opłatami. Bilet umożliwiający jednorazowy zjazd kosztuje 7 zł (ulgowy to wydatek rzędu 6,50 zł), natomiast karnet na cały dzień to wydatek 90 zł (ulgowy wynosi 75 zł). Płatności przyjmowane są tylko gotówką.

W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa narciarzom, obowiązuje tutaj zakaz zjeżdżania na sankach po trasach narciarskich. Niemniej jednak, dla miłośników tej formy zimowej rozrywki przewidziano możliwość zjeżdżania na sankach na szczycie stoku, od górnego wyciągu i poprzek.

Na stoku znajduje się także bar, umiejscowiony mniej więcej w połowie jego długości. Można tam uzupełnić energię gorącym posiłkiem lub napojem. W barze jest również możliwość wypłacenia gotówki, potrzebnej do zakupu karnetów narciarskich.