Dwudniowy festiwal otwartych ogrodów w Gostyniu i powiecie gostyńskim: Niezwykła okazja do podziwiania mistrzowskich aranżacji roślinnych

Dwudniowy festiwal otwartych ogrodów w Gostyniu i powiecie gostyńskim: Niezwykła okazja do podziwiania mistrzowskich aranżacji roślinnych

W Gostyniu i na terenie powiatu gostyńskiego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, dające możliwość zwiedzenia niesamowitych ogrodów, które zdobyły laury w konkursie „Najpiękniejszy ogród i działka powiatu gostyńskiego”. Właściciele tych zielonych rajów z radością zapraszają wszystkich miłośników przyrody do spędzenia czasu w ich przestrzeniach, jednocześnie wspierając nobliwy cel.

Konkurs na najpiękniejszą zieleniec i działkę w powiecie został rozstrzygnięty we wrześniu 2023 roku. Organizacja tego przedsięwzięcia leżała w rękach fundacji „Ogrody dla zdrowia”, zaś patronat medialny objęły redakcje „Życia Gostynia”. Zmagania cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem – aż 17 przepięknie zaaranżowanych ogrodów i działek walczyło o tytuł najpiękniejszych.

Wyniki konkursu zaowocowały powstaniem innowacyjnego wydarzenia – „Dni otwartych ogrodów” w Gostyniu i powiecie. Laureaci konkursu zdecydowali się podzielić swoją pasją z innymi, otwierając swoje ogrody dla odwiedzających. W dniach 2 i 9 czerwca 2024 roku przez kilka godzin będzie można podziwiać te zielone arcydzieła – zarówno przepiękne ogrody ozdobne, jak i perfekcyjnie utrzymane warzywniaki.

Wydarzenie to stanowi unikalną okazję do zaczerpnięcia inspiracji od profesjonalnych aranżacji, podziwiania różnorodności roślin, a także do nawiązania rozmowy z właścicielami tych zielonych przestrzeni, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Pierwsza edycja „Dnia otwartych ogrodów” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca.