Wspaniała atmosfera podczas Sportowego Dnia Dziecka na stadionie w Gostyniu

Wspaniała atmosfera podczas Sportowego Dnia Dziecka na stadionie w Gostyniu

Półtora tysiąca osób, w tym dzieci i ich rodzice, cieszyło się z obchodów Sportowego Dnia Dziecka, które miały miejsce na stadionie w Gostyniu. Wydarzenie to wypełniło obiekt sportowy echem dziecięcej radości i śmiechu, a najmłodsi uczestnicy mieli szereg okazji do dobrej zabawy dzięki licznie przygotowanym atrakcjom.

Zarówno konkurencje sportowe, jak i różnego rodzaju rozrywki czekały na dzieci w wielu strefach zabaw, które zorganizowano na terenie stadionu. Młodzi goście mogli korzystać między innymi z nadmuchiwanych zjeżdżalni oraz torów przeszkód, bawić się na placu zabaw czy też sprawdzić swoje umiejętności na Drabinie Ninja. Nie zabrakło również stacji z nagrodami za udział w grach i zabawach ruchowych, stanowiska plastycznego, zoo z balonów, tatuaży, kolorowych warkoczyków oraz obszaru z olbrzymimi klockami do konstruowania. Dodatkowo jednymi z najbardziej obleganych atrakcji były piana party oraz spotkania z żywymi maskotkami – Micky i Minnie oraz klaunem obdarowującym dzieci słodyczami i balonami.

Na terenie stadionu obecny był również Bibliobus, czyli mobilna biblioteka należąca do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, która przyciągała dzieci i rodziców różnymi formami kreatywnej zabawy. Cenne wiedzy na temat bezpieczeństwa dostarczały natomiast stoiska edukacyjne reprezentujące Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Komendę Powiatową PSP, Komendę Powiatową Policji oraz WGPR Gostyń.