Nowa Burmistrz Pogorzeli – Daria Wyzuj, obiecuje transparentność i otwartość w trakcie swojej kadencji

Nowa Burmistrz Pogorzeli – Daria Wyzuj, obiecuje transparentność i otwartość w trakcie swojej kadencji

Daria Wyzuj, świeżo upieczona burmistrz gminy Pogorzela, podczas swojego wystąpienia na inauguracji kadencji 2024-2029, wyraźnie zaznaczyła, że jej administrowanie będzie oparte na klarowności działań oraz szczerym dialogu z obywatelami. Zgromadzeni podczas uroczystego posiedzenia Rady Miejskiej w Pogorzeli mieli okazję wysłuchać skrótowego raportu z minionych wyborów, a także przysięgi radnych i burmistrza. Wyłoniono również przewodniczącą i zastępcę przewodniczącego rady. Trzy kobiety stanowią teraz o losach gminy Pogorzela.

Inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Miejskiej odbyło się w Pogorzeli dnia 7 maja 2024 roku. Otworzyła je doświadczona radna – Grażyna Naglak. Pierwszym punktem obrad było podsumowanie wyborów samorządowych z 2024 roku, które miały miejsce na terenie gminy. Przed wręczeniem oficjalnych zaświadczeń o wyborze na stanowisko radnego czy burmistrza gminy Pogorzela, Maciej Waśkowiak – szef miejskiej komisji wyborczej – przybliżył i podsumował wydarzenia związane z przebiegiem wyborów.

Zaniepokojenie członków miejskiej komisji wyborczej, wynikało z frekwencji.

Przebieg liczenia głosów w gminie został przedstawiony jako sprawnie przeprowadzony, choć inaczej niż dotychczas. Jak powiedział Maciej Waśkowiak: „Zazwyczaj, jako gmina Pogorzela, byliśmy pierwsi w Krajowym Biurze Wyborczym w Lesznie z podsumowaniem głosów, jednak tym razem znaleźliśmy się na końcu listy. Wnioskuję, że było to spowodowane licznymi kandydatami oraz obecnością wielu nowych członków w komisjach obwodowych”.