Przypuszczalne zwarcie elektryczne spowodowało pożar na ulicy Fabrycznej w Gostyniu

Przypuszczalne zwarcie elektryczne spowodowało pożar na ulicy Fabrycznej w Gostyniu

Zgromadzenie makulatury w budynku gospodarczym na działce przy ulicy Fabrycznej w Gostyniu, prawdopodobnie prowadziło do zwarcia instalacji elektrycznej, co z kolei wywołało pożar. W chwili zdarzenia, wewnątrz konstrukcji palących się płomieniami mieściły się głównie odpady papierowe.

Niezależnie od faktu, że 4 maja jest dniem obchodów Święta Państwowej Straży Pożarnej, strażacy z Komendy Powiatowej w Gostyniu nie mieli okazji do spokojnego świętowania. Zamiast tego, ich uwagę skupił ogień, który wybuchł po południu w małym budynku gospodarczym usytuowanym na działce w centrum miasta, gdzie przechowywana była makulatura.

Osoba przypadkowo przechodząca obok miejsca zdarzenia zauważyła pożar i natychmiast zgłosiła go odpowiednim służbom. Według informacji podanych przez dowództwo zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG), najprawdopodobniej donosiciel był jednym z sąsiadów. Informacja o pożarze została przekazana około godziny 17:20 w sobotę.

Na miejsce zdarzenia skierowano dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze z Gostynia. Do palącego się garażu pojazdy strażackie przybyły od ulicy Kossaka. Przybyli strażacy stwierdzili, że ogień obejmuje murowany garaż, w którym zgromadzone były różnego rodzaju odpady papierowe, takie jak kartony, gazety i inne formy makulatury. Gęsta zabudowa domów jednorodzinnych jest charakterystyczna dla tej części Gostynia, jednak na szczęście garaż był budynkiem wolno stojącym, co uniemożliwiło przeniesienie się ognia na inne obiekty.