Historia nordic walkinga w Gostyniu pisze nowy rozdział – Polska Liga Nordic Walking zawita do miasta w 2024 roku!

Historia nordic walkinga w Gostyniu pisze nowy rozdział – Polska Liga Nordic Walking zawita do miasta w 2024 roku!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu otwiera swoje drzwi dla miłośników nordic walkinga, z zachętą do wkroczenia na ścieżki historii i zostania prawdziwą LEGENDĄ. Nie jest to pusty slogan – miasto Gostyń po raz pierwszy będzie gospodarzem takiego wydarzenia. Dołączając do rywalizacji Polskiej Ligi Nordic Walking, 25 maja 2024 roku stanie się areną tej niezwykłej sportowej walki.

Wraz z powrotem rywalizacji nordic walking w Lidze Zachodu, Gostyń wpisuje się na listę miast-gospodarzy, obiecując uczestnikom emocjonujące doznania. Co więcej, każdy entuzjasta tego aktywnego spędzania czasu, niezależnie od poziomu zaawansowania, może sprawdzić swoje siły na trasach nordic walking 25 maja w Gostyniu. Zawody są otwarte zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów – współorganizatorzy zapraszają do udziału nawet najmłodszych!

Dla tych, którzy nie czują się gotowi zmierzyć się z innymi uczestnikami na dystansie 5 lub 10 km, bądź w biegu przełajowym na 5 km, organizatorzy przygotowali alternatywę. Proponują 5-kilometrową trasę rekreacyjną nordic walking, gdzie czas będzie mierzony, ale nie odbędzie się rywalizacja ani ocena sędziowska. Zamiast tego, uczestnicy mogą liczyć na cenne wskazówki z zakresu techniki tej dyscypliny sportowej.

Każdy uczestnik wydarzenia zostanie uhonorowany pamiątkowym medalem, a dla najlepszych przewidziano dodatkowe nagrody.