Wyjątkowy koncert w Gostyniu

Wyjątkowy koncert w Gostyniu

Na scenie w Gostyniu wystąpili razem uczniowie z miejscowej szkoły muzycznej i doświadczeni artyści. Wydarzenie było pomysłem dyrektor Katarzyny Grzybowskiej. GOK Hutnik entuzjastycznie przyjął inicjatywę. Sala widowiskowa GOK Hutnik była wypełniona po brzegi w piątkowy wieczór. Publiczność, w tym rodzice i dziadkowie, a także mieszkańcy, którzy nie byli związani z występującymi, oczekiwali z niecierpliwością na koncert Z miłości do muzyki, który prowadzili Katarzyna Grzybowska i dyrektor GOK Hutnik, Tomasz Barton.

Wyjątkowy koncert

Koncert podzielony był na dwie części, z których pierwsza była występem gości specjalnych, Romantic Trio z Poznania, składającego się z dwóch skrzypków i pianistki akompaniującej. Również druga części koncertu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Wystąpiły utalentowane dzieci i młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gostyniu. Występ rozpoczął chór szkolny pod dyrekcją Agnieszki Durkiewicz, a następnie publiczność usłyszała solistów grających na skrzypcach, akordeonie i gitarze. Niektóre utwory wykonywano z towarzyszeniem znamienitych muzyków z Poznania, którzy służyli chętnie akompaniamentem.

Owacje na stojąco

Wszystkie występy były gorąco nagradzane przez publiczność, która entuzjastycznie oklaskiwała zarówno dzieci, jak i doświadczonych artystów. Dyrekcja szkoły muzycznej i GOK Hutnik planują, aby takie koncerty stały się cykliczne. Warto pokazywać utalentowaną młodzież i łączyć ich występy z doświadczonymi muzykami.