Oszuści wpadli w ręce policji

Oszuści wpadli w ręce policji

Od 12 do 27 stycznia 2023 roku, gostyńscy policjanci otrzymali zgłoszenia o samochodzie dostawczym, który pojawiał się w różnych miejscowościach powiatu. Okazało się, że czujność mieszkańców w tym przypadku była uzasadniona. Mężczyźni kręcili się po okolicy przez dłuższy czas, dlatego policja postanowiła reagować szybko na zgłoszenia.

Oszustwo na węgiel

Mężczyźni w samochodzie oferowali sprzedaż węgla, chodząc od domu do domu. W miejscowości Ostrowo, udało im się oszukać jedną z mieszkanek, zawierając ustną umowę na zakup trzech ton węgla. Mężczyźni pobrali zaliczkę od kobiety, ale węgiel nie dotarł do niej.

Wpadli w ręce policji

W końcu stycznia policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o mężczyznach sprzedających węgiel w Łęce Wielkiej. Zatrzymali pojazd renault z trójką mężczyzn, którzy tłumaczyli, że oferują opał. Okazało się, że to ci sami mężczyźni, którzy oszukali mieszkankę Ostrowa. Jeden z nich przyznał się do oszustwa.Za popełnione przestępstwo z art. 286§1 KK mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Policja apeluje o ostrożność, i przypomina, że każdą podejrzaną sprawę należy szybko zgłosić.