Piąte miejsce Piasta Poniec w turnieju siatkówki

Piąte miejsce Piasta Poniec w turnieju siatkówki

Koniec turniejowych rozgrywek w Mistrzostwach Wielkopolski w siatkówce młodzików. Od piątku do niedzieli drużyna Łukasza Kubeczki walczyła o wysokie miejsce. Ostatecznie zawodnikom Piasta Poniec udało się wywalczyć piąte miejsce.

Dali z siebie wszystko

Rozgrywki Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Poniecu. Gospodarze od początku nie byli faworytem turnieju, choć było widać, że na samych zawodach dali z siebie wszystko –  to jednak nie wystarczyło. Ich rywalami były drużyny IUKS Jedynka Poznań, UKS SMS Joker Piła, UKS Szamotulanin Szamotuły, UKS Piast Krotoszyn II oraz ENEA Energetyk Poznań. W piątek drużyna Piasta Poniec podejmowała zespoły Energetyk Poznań i Joker Piła, jednak odnotowała dwie porażki. Zawodnicy Piasta Poniec zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, choć szczęście im nie dopisało. Miniony turniej pokazuje, że są w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami w województwie. Wywalczony wcześniej awans do finałowych rozgrywek dawał nadzieje na miejsce na podium, lecz tak się jednak nie stało. Kolejnego dnia w sobotę Piast Poniec poniósł następne dwie porażki. Honorowe zwycięstwo wywalczyli w niedzielę, gdy pokonali Szamotulanina Szamotuły 2:1.

Potrzebne są zmiany

Pierwsze miejsce przypadło Jedynce Poznań. Poziom turnieju był wysoki, lecz to nie jedyna przyczyna przegranej. W meczach pojawiło się kilka kontrowersyjnych decyzji, które miały potem kluczowe znaczenie w ostatecznym wyniku. Trenerzy są zdania, że w Związku Piłki Siatkowej panuje chaos związany z wydziałem sędziowskim oraz gier. Decyzje, jakie podejmują arbitrowie podczas spotkań, są mocno kontrowersyjne. Trener Piasta Poniec Łukasz Kubeczka podkreśla, że chodzi tutaj o dobro dzieci, które cierpią na tym, że inni pozbawiają zespół zwycięstwa. Łukasz Kubeczka zaznacza, że do samych rozgrywek podchodzili bardzo ostrożnie i doceniali każdą drużynę, a rozegrane mecze wyraźnie pokazały, że drużyna z Pońca ma duży potencjał.