Skarbnik gminy złożyła wypowiedzenie – czy ktoś ją zastąpi?

Skarbnik gminy złożyła wypowiedzenie – czy ktoś ją zastąpi?

W styczniu do informacji publicznej trafiła wiadomość, że Hanna Marcinkowska, która pełni funkcję skarbnika gminy Gostyń zrezygnowała z tego stanowiska. Jej okres wypowiedzenia ma się zakończyć z ostatnim dniem marca. Sprawdzamy dziś, że burmistrz miasta ma już nowego kandydata na to stanowisko. Nie podała powodu swojej rezygnacji, jednak niegdyś na portalach społecznościowych można było przeczytać opinie mieszkańców, że jej decyzja mogła zostać podyktowana zła atmosfera w pracy lub brakiem kompetencji wśród współpracowników. Sama zainteresowana w żaden sposób nie skomentowała tych doniesień.

Szczegółowe informacje o pełnionych stanowiskach w gminie

Hanna Marcinkowska swoje stanowisko obejmowała od 2006 roku. Jak się okazało od wielu lat, jest również naczelnikiem wydziału finansowego w gostyńskim magistracie. Decyzja o jej odejściu była wielkim szokiem dla włodarza gminy. Twierdził on, że obie strony, jak się wydawało, wydawały się bardzo zadowolone ze współpracy. Podkreślił również, że skarbnik merytorycznie i profesjonalnie dbała o stan gminnych finansów. I dzięki współpracy udało im się wiele osiągnąć. Wyraził także nadzieję, że być może Hanna Marcinkowska zrezygnuje z tej decyzji i nie odejdzie z pracy.

Co dalej planuje burmistrz miasta?

Jak się okazuje burmistrz Gostynia, nie ukrywa, że na ten moment zamierza wraz z najbliższymi współpracownikami rozważyć szeroko idące rozwiązania kadrowe i organizacyjne, w taki sposób, aby dział finansów miał zapewnioną ciągłość i stabilność. Nie da się ukryć, że ten dział jest wyjątkowo ważny i potrzebny do prawidłowego działania urzędu. Jak się okazało, zmiany będą, ale również Hanna Marcinkowska zostaje na swoim stanowisku. Jak podkreśla, wielokrotnie obyła poważne rozmowy z Jerzym Kulakiem, które pozwoliły na poprawę komunikacji między burmistrzem a panią skarbnik. Mamy nadzieję, że współpraca będzie przebiegał sprawnie i razem uda im się wypracować wspólny plan działań.