Dożynki w powiecie gostyńskim

Dożynki w powiecie gostyńskim

Po blisko rocznej przerwie, 15 sierpnia miało miejsce fantastyczne i długo oczekiwane wydarzenie. Chodzi o coroczne Dożynki powiatowe pod hasłem: „Dobre Smaki Powiatu”. Na uczestników czekało wiele mocno zróżnicowanych atrakcji, w których chętnie brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Impreza na Świętej Górze jest wieloletnią tradycją, a przerwa spowodowana pandemią smuciła wiele osób. Tym razem wydarzenie bardzo się udało a mieszkańcy powiatu mogli przyjemnie spędzić czas w swoim towarzystwie.

Jedno z najważniejszych wydarzeń w roku

Dożynki tradycyjnie zaczynają się w samo południe mszą świętą oraz poświęceniem zaczynu i procesją eucharystyczną. Następnie następuje koncert Świętogórskiej Orkiestry Dętej. Kolejnym krokiem są już zabawy i gry dożynkowe, które przyciągają bardzo duża ilość mieszkańców oraz turystów. Udział w takim wydarzeniu zapada w pamięci na długo. Jest tu mnóstwo atrakcji, każdy ma możliwość spróbowania wybornej, lokalnej kuchni. Pełno animacji i warsztatów dla dzieci sprawia, że rodzice mogą swobodnie odetchnąć i zrelaksować się. To wspaniała okazja do zakupu lokalnych, najlepszych produktów od Kół Gospodyń Wiejskich. Jest w czym wybierać.

Święto dla małych i dużych

Dożynki są świętem obchodzonym przez mieszkańców w każdym wieku. Atrakcje obecne na miejscu zapewniają wspaniałą, rodzinną rozrywkę oraz przyjemne spędzenie czasu. To mnóstwo stoisk z rękodziełem charakterystycznym dla powiatu gostyńskiego. Ponadto w tym roku po raz pierwszy swoje stanowiska miały jednostki straży pożarnej i policji. Stanowiło to jeszcze większą frajdę dla najmłodszych, którzy wraz z funkcjonariuszami i strażakami mogli spędzać czas w wozach policyjnych oraz wynieść wiele informacji związanych z bezpieczeństwem i prawidłowymi zachowaniami w różnych sytuacjach. Tegoroczna impreza obfitowała w wiele, różnorodnych stoisk, stref animacji i zabaw dla najmłodszych, fantastyczne koncerty na żywo oraz pogodę ducha i radość wszystkich mieszkańców.