Kolarze KKS Gostyń są w doskonałej formie!

Kolarski Klub Sportowy Gostyń posiada mocną reprezentację. To zawodnicy, którzy w ostatnim czasie uzyskali bardzo dobre wyniki pomimo trudnych i wymagających startów. Trener grupy – Pan Waldemar Minta podkreśla, iż jest bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Ponoć zawodnicy intensywnie trenują, ale pomimo zmęczenia odnoszą wiele zwycięstw.

Ważne wydarzenia kolarskie w ostatnim czasie

14 sierpnia odbył się Memoriał Pawła Sosika w Świebodzicach. To tam bardzo ładnie pojechał Marcel Kożyczak startujący w grupie juniorów młodszych. Trener był bardzo zadowolony z występu młodego zawodnika. Według jego relacji Marcel zarówno dobrze odjechał w pięcioosobowej grupie, jak i jego finisz należał do udanych. To napawa dumą wszystkich mieszkańców Gostynia, bowiem wyrasta nowe pokolenie naprawdę dobrze przygotowanych zawodników.

Kolejne starty i dobre wyniki

Dokładnie w tym samym czasie kolejna grupa zawodników z Klubu Sportowego Gostyń wzięła udział w bardzo popularnym i renomowanym Sowiogórskim Tourze na Dolnym Śląsku. Wyścig składał się z trzech etapów. Początkiem była jazda na czas, którą wg trenera podopieczni potraktowali jako dość delikatną rozgrzewkę. Drugi etap był już nie lada wyzwaniem. Odcinek o długości 17 kilometrów nazywany jest wspinaczką z Dzierżoniowa na Przełęcz Woliborską. Etap ten należy do trudniejszych technicznie. Na szczególną uwagę zasługuje udział Tomka Jędrzejczaka, który po tym odcinku zajął 5 miejsce. Co ważniejsze tylko dwie sekundy dzieliły go od zawodnika zajmującego pierwsze miejsce. Pozostali kolarze z gostyńskiego klubu uplasowali się kolejno na 21, 26 i 57 miejscu. To dobre wyniki, choć nad niektórymi elementami potrzeba jeszcze trochę pracy.

Ostatnim etapem była jazda na odcinku 100 kilometrów. Tu również doskonale sprawdził się Tomek, który finalnie ukończył cały wyścig na 11 miejscu. Następni podopieczni zajęli 17 i 27 miejsce, a jeden z nich niestety nie ukończył wyścigu.