Uroczyste obchody Święta Bożego Ciała w Gostyniu – uczestnictwo setek wierzących

Uroczyste obchody Święta Bożego Ciała w Gostyniu – uczestnictwo setek wierzących

Daszek wiernych zgromadził się w ostatnim czasie na uroczystościach związanych ze Świętem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, które odbyło się w Gostyniu. Jest to święto, które dla katolików ma wyjątkowe znaczenie. Z szacunkiem i wdzięcznością za przysługiwanie Chrystusa pod postacią chleba i wina, zjawiają się na ulicach miast i miasteczek biorąc udział w tradycyjnych procesjach eucharystycznych.

Gostyńska uroczystość rozpoczęła się masą w kościele Świętego Ducha Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po niej wierni przemaszerowali przez miasto, przechodząc ulicami Wrocławską i Kolejową oraz deptakiem, by ostatecznie dotrzeć do rynku w Gostyniu. Na czele procesji szły poczty sztandarowe, następnie grupa dzieci pierwszokomunijnych oraz dziewczynki rzucające kwiaty, a za nimi księża z parafii gostyńskich oraz pozostali uczestnicy uroczystości. Procesja dokonywała postojów przy czterech ołtarzach, przy których odbywały się części liturgii. Wierni wysłuchali kazania wygłoszonego przy ostatnim z nich przez jednego z obecnych tam kapłanów.

Na rynku w Gostyniu, gdzie procesja zakończyła swoje przemarsze, duchowny powitał zgromadzonych gości i mieszkańców miasta Gostynia. Wierni usłyszeli słowa o różnorodności gości, którzy odwiedzają dom każdego z nas – od przypadkowych osób dzwoniących do drzwi, przez sąsiadkę przynoszącą nowiny, do bliskich krewnych, których nie widzieliśmy przez wiele lat – i różnych reakcjach na ich przyjście.