Skandaliczna postawa kierowcy w centrum Gostynia: potrącił młodzieńca na przejściu i uciekł z miejsca zdarzenia

Skandaliczna postawa kierowcy w centrum Gostynia: potrącił młodzieńca na przejściu i uciekł z miejsca zdarzenia

Szokujące wydarzenia rozegrały się na jednym z przecięć ulic w samym sercu Gostynia. Podczas przekraczania przejścia dla pieszych, młody człowiek został brutalnie potrącony przez samochód. Niesamowite jest to, że kierowca po zderzeniu nie zatrzymał się, aby sprawdzić stan zdrowia poszkodowanego, ale wręcz przeciwnie – odjechał z miejsca wypadku. Pomimo swojej próby uniknięcia odpowiedzialności, nie ominęła go konsekwencja swojego czynu. Jego wstrząsające działania zostały udokumentowane na filmie dzięki systemowi monitoringu miejskiego.

Całe zajście miało miejsce dzisiaj, około godziny 15:00, na arterii ulicy Kolejowej w Gostyniu. Kierujący volkswagenem o osobowych gabarytach doprowadził do potrącenia młodego mężczyzny, który wraz ze swoim towarzyszem przechodził przez pasy dla pieszych. Po zdarzeniu, kierowca nie zatrzymał się, lecz kontynuował jazdę.

Podkomisarz Monika Curyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, podała więcej szczegółów na temat zdarzenia. Jak mówi, 17-letni chłopiec był pośrodku przejścia dla pieszych, kiedy volkswagen prowadzony przez sprawcę wręcz w niego wjechał. Po potrąceniu kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanemu, lecz uciekł z miejsca zdarzenia.

Całe zdarzenie zostało uchwycone przez miejski system monitoringu. Funkcjonariusze służący w Wydziale Ruchu Drogowego szybko ustalili tożsamość sprawcy. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 43-letni mieszkaniec Gostynia.