Skutki braku trzeźwości kierowców – poważny wypadek motocyklowy w Gostyniu

Skutki braku trzeźwości kierowców – poważny wypadek motocyklowy w Gostyniu

Wypadkowe zdarzenie, mające miejsce w Gostyniu, do którego uczestnictwa przystąpił motocykl, na chwilę obecną jest określane przez policję jako wypadek. Co jednak decydujące, ostateczna kwalifikacja zdarzenia będzie zależała od stopnia uszczerbku na zdrowiu jednego z uczestników. Bezsporne jest natomiast to, że obie osoby biorące udział w tym incydencie – kierowca i pasażer – byli pod wpływem alkoholu.

Informację o tym zdarzeniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu otrzymał od dyspozytora w niedzielę, 10 marca 2024 roku, tuż po godzinie 13.00. Z raportu wynikało, że na trasie między Pępowo a Dłonią doszło do wypadku drogowego, w którym motocykl uderzył w rów. W zgłoszeniu wspomniano także o dwóch poszkodowanych osobach.

Służby dochodzeniowe ustaliły, że kierujący motocyklem marki Honda przemieszczał się drogą Pępowo – Dłoń razem z pasażerem. Na odcinku pomiędzy Krzekotowicami a Wilkonicami poruszał się z dużą prędkością. Podczas wyjeżdżania z Krzekotowic, na łuku drogi, gdzie przewidziane jest ograniczenie do 90 km/h, stracił kontrolę nad maszyną.

Według relacji nadkom. Rafała Szafraniaka, pełniącego funkcję dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu, kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze, co skutkowało utratą panowania nad pojazdem. W konsekwencji zjechał on na lewe pobocze i uderzył w rów przydrożny, co doprowadziło do dalszych niekontrolowanych obrotów pojazdu.