Zimowa aura nie odpuszcza: Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Wielkopolski

Zimowa aura nie odpuszcza: Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Wielkopolski

Chłodne warunki pogodowe nadal utrzymują swoje nieugięte panowanie, co skłoniło do wydania kolejnego ostrzeżenia dla prawie całej Wielkopolski. Ten alarm pogodowy obejmuje również powiat gostyński. Specjaliści od prognozowania pogody przewidują opady marznącego deszczu, jak również mokrego śniegu, co może prowadzić do tworzenia się niebezpiecznie śliskiej powierzchni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zainicjował pierwszostopniowy alert dla obszaru całej Wielkopolski, z wyjątkiem jej północnej części. Przepowiadane są tam słabe opady w formie marznącego deszczu, które mogą spowodować gołoledź na drogach, co dotyczy również powiatu gostyńskiego. Dodatkowo, w godzinach popołudniowych przewiduje się przemieszczenie strefy opadów śniegu z zachodu ku wschodowi.

Synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu mieszającego się ze śniegiem oraz po opadach mokrego śniegu, co może prowadzić do ich oblodzenia. Temperatura powietrza ma spaść do około -3°C, a minimalna temperatura przy gruncie ma wynieść około -4°C. Poniżej zera utrzymująca się temperatura powietrza będzie nam towarzyszyć aż do soboty, jak informuje nas Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w swoim komunikacie.