Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu gostyńskiego oraz gminy Gostyń o łącznej wartości blisko 10 milionów złotych

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu gostyńskiego oraz gminy Gostyń o łącznej wartości blisko 10 milionów złotych

Wielka wiadomość dla powiatu gostyńskiego i gminy Gostyń, które otrzymały istotne dofinansowanie na drogi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota ta wynosi niemal 10 milionów złotych. Umowy w tej sprawie zostały podpisane przez nową wojewodę Agatę Sobczyk podczas jej pierwszej wizyty terenowej.

Obecnie niebezpieczna droga powiatowa, która łączy Gostyń z Brzeziem i której nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych codziennie muszą ryzykować przemierzanie, wkrótce zostanie zmieniona. Właśnie dzisiaj Agata Sobczyk, nowo mianowana wojewoda wielkopolski, złożyła swój autograf na umowie z starostą gostyńskim, zapewniając ponad 4,5 miliona złotych na remont tej drogi. Ponadto, powiat otrzymał również fundusze na naprawę drogi pomiędzy miejscowościami Poniec i Krobia.

Mimo że dzisiejsza wizyta w Gostyniu miała dla wojewody Sobczyk zarówno formalny, jak i sentymentalny charakter, nie oznacza to, że Gostyń będzie traktowany z jakimkolwiek faworyzowaniem. Jak podkreśliła wojewoda, cała Wielkopolska składa się z około 200 gmin i ponad 30 powiatów i wszystkie one będą traktowane równo w jej ocenie.