Alkohol za kierownicą przyczyną kolizji trzech pojazdów na trasie Gostyń-Kunowo

Alkohol za kierownicą przyczyną kolizji trzech pojazdów na trasie Gostyń-Kunowo

Na odcinku drogi pomiędzy miastami Gostyń i Kunów miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły trzy samochody. Wydarzenie to zostało spowodowane przez 62-letnią kobietę, która nie zdołała utrzymać kontroli nad swoim pojazdem w trakcie manewru wyprzedzania. Badanie przeprowadzone po wypadku wykazało, że kierująca była pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy poranek, tuż przed godziną ósmą. 62-letnia kobieta prowadząca Toyota straciła kontrolę nad swoim samochodem na odcinku drogi od Kunowa. W wyniku tej utraty kontroli, doszło do zderzenia jej pojazdu ze skodą idącą z przeciwnego kierunku, której kierowcą był młody człowiek w wieku 25 lat.

Inna skoda, którą staruszka próbowała wyprzedzić również została uwikłana w tę kolizję. Mężczyzna kierujący skodą, który zderzył się z Toyotą doznał obrażeń i musiał być przewieziony do szpitala. Na szczęście, jego rany nie były groźne dla życia.

Na podstawie badania alkomatem, wykryto w organizmie kobiety 0,6 promila alkoholu. Kierująca straciła prawo do prowadzenia pojazdów i będzie musiała odpowiedzieć za swoje czyny, które obejmują jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej. Za te przestępstwa grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności.

„Należy zawsze pamiętać, że nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca tragedii. Zwracamy się z apelem – stosujcie zasadę 'Jadę – nie piję!'” – taki apel skierowała policja do społeczności za pośrednictwem mediów społecznościowych.