Planowane podwyżki cen za usługi sportowe w Gostyńskim OSiR od 2024 roku

Planowane podwyżki cen za usługi sportowe w Gostyńskim OSiR od 2024 roku

Centrum sportowe OSiR w Gostyniu planuje wprowadzić podwyżki cen za korzystanie z obiektów oraz oferowanych przez nie usług. Te zmiany mają wejść w życie od początku 2024 roku i przewiduje się, że ceny wzrosną o kilkanaście procent.

Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR Gostyń, wyjaśnia, że przyczyną decyzji o podwyżkach jest ciągły wzrost kosztów utrzymania obiektów oraz prowadzenia usług. „Nie możemy ignorować procesu inflacji, który dotyka nas tak samo jak wszystkich innych – mówi Kordus. – Wzrost minimalnej stawki wynagrodzenia powoduje wzrost naszych kosztów pracy, a także wszystkich usług, które jako ośrodek kupujemy na zewnątrz. Do tego dochodzą rachunki za energię elektryczną, które znacząco wzrosły w 2022 roku. Jesteśmy zmuszeni dostosować nasze ceny do panującej sytuacji na rynku”.

Kordus dodaje, że bez podwyżek, deficyt w budżecie ośrodka by się powiększał, a konieczność wprowadzenia zmian mogłaby nadejść jeszcze szybciej. „Jeśli zignorowalibyśmy ten problem teraz, za rok lub nawet za pół roku musielibyśmy wprowadzić jeszcze wyższe ceny. Koszty utrzymania obiektów i wynagrodzeń dla pracowników cały czas rosną, pomimo informacji o spadającej inflacji. Nie obserwujemy jednak spadku cen czy zmniejszenia drożyzny, z którą mierzymy się na co dzień”, tłumaczy dyrektor.

Podwyżki będą dotyczyć cen usług oferowanych przez gostyński ośrodek sportu, takich jak korzystanie z basenu, nauka pływania czy seanse na lodowisku. Na przykład, od stycznia 2024 roku bilety na krytą pływalnię „Na fali” w Gostyniu mają podrożeć o kilka złotych. Bilet ulgowy w dni powszednie po godzinie 16:00 ma kosztować 18 zł (wcześniej kosztował 16 zł), a bilet normalny – 21 zł (poprzednio kosztował 18 zł).