Wspólne działanie społeczności w ramach pomocy 33-letniemu mieszkańcowi Pogorzeli walczącemu z rakiem

Wspólne działanie społeczności w ramach pomocy 33-letniemu mieszkańcowi Pogorzeli walczącemu z rakiem

W centrum uwagi znalazł się mężczyzna mieszkający w Pogorzeli, który od wielu lat stawia czoła bezlitosnemu wrogowi, rakowi. Mimo iż jest rencistą w wieku 33 lat, środki finansowe, które otrzymuje nie starczają na pokrycie kosztów związanych z dojazdami na konieczne wizyty lekarskie, konsultacje i przede wszystkim niezbędne leczenie onkologiczne. Zwrócił się z prośbą o wspieranie go modlitwą. Ta prośba o pomoc wywołała gorące dyskusje w mediach społecznościowych, które skutkowały powstaniem challenge’u mikołajkowego, który zyskał dużą popularność.

Reguły tego wyzwania są bardzo proste. Każda osoba, instytucja czy organizacja nominowana do udziału – takie jak szkoły, urzędy czy stowarzyszenia – wykonuje zdjęcie ubrana w czerwoną czapkę Mikołaja. Następnie kopiują tekst umieszczony w oryginalnym poście i publikują go na swoich kanałach w mediach społecznościowych razem z linkiem do wpłat oraz nominują kolejne osoby lub instytucje. Na wykonanie tego zadania nominowani mają 48 godzin.

Z inicjatywy wspierającej Wojtka Sierszulskiego, mieszkańca Pogorzeli, wyrosła prawdziwa społeczna akcja. Challenge „zalewa” profile Facebooka mieszkańców naszej okolicy.

Kim jest centralna postać tej akcji? Wojtek, 33-letni mieszkaniec Pogorzeli, od 2005 roku walczy z nowotworem – guzem jądra.