31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Toruń po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu.
Tegoroczny finał dla Dużych i Małych

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak w Gostyniu świętowano ten dzień?

Tak naprawdę wczorajszy dzień był kulminacją działań, jakie podjęli wolontariusze z z Gostynia. Gromadzenie fantów, zbieranie środków do puszek zaczęło się zdecydowanie wcześniej, już kilka tygodni temu. Wczoraj chętne osoby stały na ulicach, pod kościołami, sklepami a nasze szkołami, dzięki czemu udało się pobić kolejny rekord i zebrać 372 406,49 zł. Wszystkich bardzo cieszy ten fakt, a każdy mieszkaniec mógł dołożyć własną cegiełkę do tego wydarzenia.