Ferie w Gostyniu

Ferie w Gostyniu

W tym roku ferie w województwie wielkopolskim przypadają na ostatnie dni stycznia i trwają do połowy lutego. Można śmiało powiedzieć, że połowa wakacji zimowych za nami, dlatego warto przypomnieć o zasadach bezpiecznego spędzania czasu.

Zima w mieście

Wiele miejsc, takich jak biblioteki czy Domy Kultury oraz świetlice miejskie i wiejskie przygotowały specjalne atrakcje. Wszystko po to, aby zachęcić dzieci i młodzież do spędzania czas u wspólnie, nie tylko w domu i to najczęściej przed telewizorami lub smartfonami. To także dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy często w tym okresie pracują. Warto sprawdzić na stronach takich miejsc, jakie atrakcje oferują konkretnego dnia.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Ferie zimowe to czas zabaw na śniegu, ale należy pamiętać o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, aby ubierać się odpowiednio. Spędzając czas na dworze warto wybierać bezpieczne miejsca i przedmioty. Ferie to również czas wyjazdów, dlatego warto zwrócić uwagę na czynniki atmosferyczne. Zimą, szczególnie kiedy na drodze zalbegaśnieg czy lód, droga hamowania jest wydłużona. Dostosuj się do obowiązujących warunków. Przypominamy również, aby zachować zdrowy rozsądek i ostrożność.