W Gostyniu przebiegli 5 km – czy będzie nowe cykliczne wydarzenie sportowe?

W Gostyniu przebiegli 5 km – czy będzie nowe cykliczne wydarzenie sportowe?

Kilka dni temu odbył się bieg z okazji Pierwszego Gostyńskiego Festiwalu Biegowego. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, nie tylko mieszkańcy Gostynia, ale także okolicznych miejscowości. Sprawdzamy, jak przebiegło całe wydarzenie.  

Współpraca gostyńskiego ośrodku sportowego z firmą Convert

Festiwal biegowy jest kontynuacją wspólnego projektu, jaki gostyński ośrodek sportu zrealizował z firmą Convert. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 16 października. Początek wydarzenia zainaugurowały biegi najmłodszych uczestników. Dzieci biegały na bieżni stadionu sportowego. Po biegach najmłodszych przyszedł czas na biegi rodzinne. Najdłuższy bieg na dystansie 5 km wyznaczono drogą asfaltową i duktami leśnymi w okolicach pływalni. To właśnie ten bieg był głównym wydarzeniem całej imprezy. 

 

5 km – czyżby nowa impreza sportowa na stałe w Gostyniu?

Cała idea biegu jest bardzo prosta. Na całej trasie nie ma mierzonego czasu. Nikt się tutaj nie ściga. Chodzi o to, by jak największa grupa osób wzięła udział w tym biegu. Każdy na mecie otrzymuje medal. Jak wyjaśnia Wojciech Walkowiak, instruktor z OSiR Gostyń i koordynator imprezy podczas biegu obowiązuje zasada, że wszyscy są zwycięzcami. Podczas biegu frekwencja dopisywała, podobnie, jak pogoda. W wydarzeniu wzięło udział w sumie 200 osób. Pierwszy na mecie pojawił się nastolatek Jakub Skrzypczak z Garzyna. Tras 5 kilometrów pokonał w ciągu 17 minut i 17 sekund. Miał jedynie zastrzeżenia do mokrego asfaltu, ale ostatecznie cały bieg był na duży plus. Być może organizatorzy postanowią zrobić z wydarzenia cykliczną imprezę, okaże się już niedługo. 

Kolejne imprezy sportowe już niebawem

Dla miłośników sportowych atrakcji mamy dobrą wiadomość, kolejne wydarzenie już niedługo. Chodzi o Bieg Niepodległości. Zapisy ruszają w najbliższych dniach. 

Ktoś chętny na odrobinę sportowej aktywności?