Będzie remont dróg oraz budowa placów zabaw – Gostyń otrzymał ponad 3,5 mln 

Będzie remont dróg oraz budowa placów zabaw – Gostyń otrzymał ponad 3,5 mln 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w kwietniu, radni wnieśli zmiany do budżetu gminy na 2022 rok. Zdecydowali, na co wydać niewykorzystane pieniądze z wolnych środków. Mowa tutaj o kwocie ponad 3,5 mln złotych. 

Zmiany na os. Pożegowo w Gostyniu

Dzięki zyskaniu nowych środków będą mogły zostać wykonane nowe zadania inwestycyjne, w tym także drogowe. Zdecydowano, że za 1 mln zł wybudowana zostanie droga w ul. Laurentowskiego na osiedlu Pożegowo. W ramach tego zadania gmina przebuduje nawierzchnię na 5 ulicach w nowej części Pożegowa. Ma to wpłynąć na poprawę komfortu i warunków życia mieszkańców tej części Gostynia. To nie ostatni inwestycja. Radni zdecydowali, że przekażą 40 tys. zł. na przygotowanie dokumentacji technicznej inwestycji, która dotyczącej włączenia do ronda Józefa Zeidlera nowo budowanego łącznika ul. Leszczyńskiej z ul. Górną.

Modernizacja szkoły podstawowej i bonus dla przedszkola

Okazuje się, że o 1 mln zł zwiększono fundusze na tak zwaną kompleksową modernizację Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Na realizację tego zadania miasto już wcześniej uzyskało dotację w wysokości 4 675 000 zł. Pewna kwota przekazana zostanie dla Przedszkola Miejskiego w Gostyniu. Placówka wymaga już wykonania pewnych prac i doposażenia. W tym celu zakupiono m.in. urządzenia na plac zabaw, piec konwekcyjno-parowy, wyposażenie kuchni oraz wykonano remonty pomieszczeń. 

Kolejne inwestycje dla miasta 

W ramach tego budżetu, miasto zdecydowało się przekazać Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu nowe maszyny. Gmina przekaże ponad 200 tys. złotych na zakup ciągnika oraz pojazdu do zbierania odpadów z koszy ulicznych. Gmina przekaże środki także do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Powstanie tam szatnia na medal. Pieniądze trafią także do Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik, na zakup projektora cyfrowego do gostyńskiego kina. Znajdą się także pieniądze dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji.