Nasza Dycha Gostyń 2022

Nasza Dycha Gostyń 2022

W kwietniu, po raz ósmy w Gostyniu odbył się bieg ulicami miasta, który nosi nazwę Nasza Dycha. W tym roku frekwencja była wyjątkowa, na linii startu stanęło ponad 230 zawodników. Jak się okazało, wśród nich był również polski raper i osobowość telewizyjna Jacek Mezo Mejer. Nie zabrakło także Marcina Fehlau – wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski. 

Jak wyglądała przygotowana impreza?

Organizatorami wydarzenia, od 8 lat jest Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS oraz  firma PROFARM. Tegoroczne bieganie odbyło się w charakterze imprezy charytatywnej. Całość imprezy zakończył koncert muzyczny Mezo. Wszystko po to, aby pomóc Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa. Dziewczyna choruje na SMA. Nie zabrakło również dmuchanych stoisk, ciasta oraz miejsc z gadżetami do zabawy, malowania twarzy. Zanim miłośnicy biegania ruszyli, odbyła się gorąca rozgrzewka, którą prowadziła trenerka fitness – Weronika. Bieg liczył 10 km i przebiegał ulicami miasta: ul. Leśną, ul. Polną, ul. Starogostyńską, ul. Graniczną, ul. Podleśną i ul. Sportową. Biegacze wykonali, podobnie, jak w zeszłym roku, dwa takie okrążenia. 

Kto wygrał wyścig?

Jak się okazało, bieg wybrał Marcin Fehlau, polski lekkoatletyka, maratończyk, i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Jak podkreśla nie boi się już niczego na trasie, pogoda nie jest mu straszna i akceptuje praktycznie każde podłoże. Obecnie bieganie jest jego hobby, które bardzo lubi. Jest także trenerem zawodników, biegaczy amatorów. Trasę ulicami miasta zakończył w 34:14 minuty. 

Najszybszą kobietą była Patrycja Rolnik. Całą trasę przebiegła w 41 minut. Jak podkreśla, nie biegło jej się szczególnie dobrze, było zbyt ciepło. Kobita zdradziła także, że w najbliższym czasie ma zamiar wystartować w kilku biegach. Cały czas przygotowuje się, aby osiągnąć swój wymarzony cel. Kobieta trenuje średnio 5-6 razy w tygodniu od 8 lat.

Gratulujemy wszystkim biegaczom, którzy oprócz zdrowia, przyczynili się także do słusznej pomocy dla Zuzi. 

A dla każdego, kto zastanawia się, czy bieganie jest dla niego, to warto przeczytać kilka rad dla początkujących.