Zapisz się na bieg WOŚP

Zapisz się na bieg WOŚP

tym roku trwają przygotowania do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej edycji jest zbiórka środków na zapewnienie najważniejszych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u najmłodszych. Tegoroczne hasło finału brzmi “Przejrzyj na Oczy!”. Również Gostyń przyłączył się po raz kolejny do całej akcji. Jak podkreśla szef powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu, Mirosław Sobkowiak, wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka, dlatego tak ważne jest aby w porę podjąć się jego leczenia i wdrożyć odpowiednią terapię.

Jak będzie wyglądał tegoroczny finał WOŚP Gostyniu?

W tegoroczną organizację imprezy zaangażowało się także Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS. Oznacza to, że na finałowy dzień imprezy zaplanowano bieg ulicami miasta. Cała inicjatywa oficjalnie nazwana została 1. Gostyński Bieg WOŚP. Organizatorzy zapowiadają, że z pewnością będzie się działo! Bez nagród, ale z pomiarem czasu i klasyfikacją uczestników, która odbędzie się przy użyciu chipów, wszystko po to, aby bieg był jak najbardziej profesjonalny. Udział może wziąć każdy, kto ukończył 16 lat i da radę przebiec 5 kilometrów w ciągu godziny

Oprócz biegu grupa Nieprzemakalni Gostyń zaprasza na Wielką Domówkę na Chłapowskiego. Przewidziano tam muzykę na żywo oraz doskonałą ucztę jedzeniową w postaci placków, ogniska i kiełbasek, dostępna będzie także mobilna grochówka. Dochód przeznaczony zostanie właśnie na tegoroczną zbiórkę WOŚP.

Jak wygląda trasa?

Bieg zaplanowany jest na dystans 5 kilometrów. Rozpocznie się na osiedlu Tysiąclecia i będzie przebiegała dookoła budynku GOK Hutnik. Dokładna trasa rozpoczyna się z boiska szkolnego, następnie do pokonania jest małe kółko ulicami Willową, Spokojną oraz Łokietka. Dalsza część trasy przebiega tak zwanym dużym kółkiem, czyli należy pokonać 2 razy ul Hutnika i następnie bieg przebiega przez ulicę Robotniczą, Zacisze, Chrobrego i Łokietka, finał trasy ustawiony jest na boisku szkolnym. Cała trasa zostanie tego dnia odpowiednio oznaczona.

Podobne wydarzenia będą rozgrywały się między innymi w  Swarzędzu.