Wypadek samochodowy w Strumianach

Wypadek samochodowy w Strumianach

W miejscowości Strumiany, w gminie Borek Wielkopolski doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący pojazdem marki Audi A4 nagle zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Do sytuacji doszło w godzinach popołudniowych 12 grudnia 2021 w miejscowości Strumiany. Kierujący samochodem osobowym wraz z rodziną uderzył w drzewo znajdujące się przy drodze. Według oświadczeń mężczyzny zasnął on za kierownicą, co spowodowało zjechanie z drogi. Mężczyźnie nic się nie stało. Matka oraz dwójka ich dzieci nie odniosły poważniejszych obrażeń, chociaż kobieta miała skarżyć się na ból w odcinku kręgosłupa oraz ręki. Została ona przetransportowana do szpitala w Śremie, krótko po udzieleniu pierwszej pomocy przez zespół ratownictwa medycznego. Choć nie stało się nic poważniejszego, skutki tego zdarzenia mogły być opłakane, szczególnie że warunki drogowe ostatnio nie są przyjazne dla kierowców.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, żeby uważać na drogach, szczególnie wieczorem, nocą oraz w godzinach porannych. Instytut wydał ostrzeżenie, że w regionie wskutek opadów deszczu i śniegu wystąpi na drogach gołoledź i gęsta mgła, o czym mieliśmy okazję się przekonać dziś rano. W wielu powiatach w Polsce  synoptycy przewidują utrzymywanie się niebezpiecznych warunków na drodze do późnych godzin popołudniowych. Apelujemy o rozważną jazdę i dostosowanie się do sytuacji w ruchu drogowym. Również piesi powinni szczególnie uważać na oblodzone miejsca na chodnikach, przez które upadek może doprowadzić do uszkodzeń ciała.

Pogoda na święta

W nadchodzących dniach powinniśmy zaobserwować wzrost temperatury, również nocą. Pod koniec tygodnia pogoda powinna się ustabilizować, natomiast zauważymy nieco silniejsze podmuchy wiatru niż zazwyczaj. Prognoza na kilka dni przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia zdaje się napawać optymizmem, że zobaczymy śnieg podczas wigilii. Synoptycy przewidują, że wystąpi lekkie ochłodzenie, a temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza. Ponadto 24 grudnia ma spaść śnieg.