Krobianin w popularnym programie sportowym

Krobianin w popularnym programie sportowym

Ninja Warrior Polska to program, w którym liczy się zręczność, siła mięśni i oczywiście wola walki. Pierwsze trzy edycje spotkały się ze sporym zainteresowaniem nie tylko wśród zawodników. Jak zapowiadają prezenterzy z sezonu na sezon poziom umiejętności uczestników stale wzrasta. W czwartej edycji, w jednym z wrześniowych odcinków wystąpi Klata – alpinista pochodzący z Krobi. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko trzymać kciuki i z niecierpliwością oczekiwać na emisję.

Filip Klata Jankowiak – kim jest?

To 26-letni alpinista, który utrzymuje się z tego zajęcia. W wolnej chwili trenuje również inne sporty. Choć większość roku spędza w różnych częściach Europy, wziął udział w eliminacjach odbywających się w sierpniu. Oczywiście nie chce zdradzić jak mu poszło. I nie ma w tym nic dziwnego. Jak sam podkreśla swoją przygodę z torami przeszkód rozpoczął całkiem niedawno – w maju 2021 roku. Miał więc zaledwie kilka miesięcy do przygotowań. A tych nie brakowało. W popularnym programie telewizji Polsat biorą udział zawodowcy oraz… dobrze przyszykowani amatorzy. Poziom jest naprawdę wysoki. Nie tylko liczy się przejście całego toru, ale również czas, w którym udaje się to zawodnikowi.

Na czym polega fenomen programu Ninja Warrior Polska?

To rywalizacja, adrenalina i spory wysiłek. Tak najszybciej charakteryzują specyfikę programu zawodnicy. To również popis swoich umiejętności, a często również walka z samym sobą. Każda przeszkoda, choć wygląda na prostą wymaga koncentracji. To dlatego tak wiele osób spędza często długie miesiące na przygotowaniach. A i tak szybko okazuje się, że pomimo szczerych chęci wielu z nich nie kończy toru, odpadając jeszcze na etapie eliminacji. Odcinki programu przyciągają sporą publiczność – nie tylko tę w studio. Filip Klata może więc liczyć na mocne trzymanie kciuków przez mieszkańców powiatu gostyńskiego.