„Emeryt” okradał kobiety w supermarketach

„Emeryt” okradał kobiety w supermarketach

Działał na terenie całej Wielkopolski. Na cel wybierał sobie starsze kobiety, które robiły zakupy w supermarketach. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom policji, mechanizm działania złodzieja zawsze był identyczny. Korzystał z nieuwagi i zabierał z torebek drogocenne przedmioty oraz portfele. Mężczyzna, poszukiwany przez dłuższy czas wreszcie wpadł w ręce śremskiej policji. Obecnie oczekuje na kolejny wyrok.

Złodziej recydywista

W ubiegłym tygodniu do śremskiej policji wpłynęło zawiadomienie o kradzieży w jednym z tamtejszych supermarketów. Zgłoszenia dokonała 70-letnia mieszkanka Śremu, która tamtego dnia udała się po zakupy do pobliskiego supermarketu. Jej torebka znajdowała się w marketowym koszyku. Złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi i wyciągnął z niej portfel wraz ze wszystkimi dokumentami oraz pieniędzmi. To podobnych kradzieży dochodziło już wcześniej na terenie całej Wielkopolski. Takie incydenty zdarzały się również w Gostyniu.

Kim był człowiek, który stał za kradzieżami?

W krótkim czasie po opisywanym wydarzeniu policja natrafiła na ślad złodzieja. Okazało się, że jest nim 63 – letni, emerytowany mieszkaniec Kostrzyna. Szybko funkcjonariusze dotarli do informacji, że w przeszłości mężczyzna był już notowany. Co więcej nigdy nie atakował w swojej miejscowości, za to dość często wybierał się na tzw. „gościnne występu” do pobliskich gmin. W minioną środę, tj. 11 sierpnia udało się zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. Teraz wieloletniego recydywistę czeka kolejny proces. Nie wykluczone, że tym razem trafi do więzienia na długi czas.

Policja ostrzega

Niezależnie od miejsca pobytu, dokumenty oraz pieniądze należy trzymać przy sobie. W żadnym wypadku nie zostawiać ich w torebkach czy plecakach, a w takiej sytuacji przytrzymywać je zawsze blisko ciała. Drobnych złodziei nie brakuje bowiem w zatłoczonych miejscach. Najczęściej są to supermarkety oraz środki komunikacji publicznej. Lepiej zachować maksymalną ostrożność, niż przez następne tygodnie załatwiać formalności związane z wyrabianiem nowych dokumentów i kart kredytowych.