Nocna nauka w Małym Koperniku

Nocna nauka w Małym Koperniku

Wydarzenie, które corocznie przyciąga coraz więcej zainteresowanych osób. Przyciągają tu całe rodziny z dziećmi a także młodzież i dorośli, którzy sami chcą dowiedzieć się czegoś nowego. Edycja „Nocy z nauką” w Krobi tym razem skoncentrowała się wokół takich dziedzin jak fizyka, chemia czy astronomia. Nie brakowało fantastycznych eksperymentów, wielu pytań i odpowiedzi, a także zabaw farbami fluorescencyjnymi i wielu, wielu innych atrakcji dla osób w różnym wieku.

Fantastyczna forma nauki dla każdego

Nocna nauka zwykle kojarzy się z zakuwaniem do egzaminów. Tym czasem Stowarzyszenie Mercury, które było współorganizatorem wydarzenia pokazało, że przyswajanie wiedzy wcale nie musi oznaczać długich, nudnych godzin spędzonych nad książkami. Zresztą uczestnicy akcji „Nauki nocą” sami podkreślili, że chętnie biorą udział w takich projektach, gdyż z czasów szkoły niewiele pamiętają. Tym razem podstawą była fizyka i chemia, a więc wydawałoby się bardzo trudne i mało ekspresyjne przedmioty. Tym czasem dzięki grupie pasjonatów doświadczenia i eksperymenty chemiczne cieszyły się największym powodzeniem. Wielu ludzi zwracało uwagę także na teleskop i z jego pomocą obserwowało sklepienie niebieskie.

Warsztaty, które ciekawią

Wśród zaplanowanych atrakcji były także wykłady organizowane w namiocie sferycznym. Ponadto każdy uczestnik mógł wziąć udział w grach świetlnych na stanowisku elektronicznym, ale pobawić się z własnym dzieckiem w malowanie farbami świecącymi w ciemności. Gry wizualno – dźwiękowe pozwoliły na poznanie w inny sposób pewnych zjawisk fizycznych, a misy z mąką sprawiły olbrzymią radość niejednemu dziecku. Imprezy tego rodzaju zyskują na znaczeniu. Tak niewiele bowiem potrzeba aby zainteresować różnych odbiorców swoją pasją. Nauka może być ciekawa i inspirująca, warto więc znaleźć do niej klucz. Organizatorzy „Nocnej Nauki” doskonale sprostali oczekiwaniom tworząc nietypowe wydarzenie, nie tylko dla przyszłych astronautów czy chemików. Można było zauważyć, że pomysł był inspirujący i interesował osoby w każdym wieku.