Wielogodzinna akcja gaśnicza: Pożar budynku gospodarczego w Drogoszewie

Wielogodzinna akcja gaśnicza: Pożar budynku gospodarczego w Drogoszewie

Wybuchł pożar w obiekcie gospodarskim, znajdującym się w Drogoszewie, niewielkiej miejscowości w granicach gminy Piaski. Akcja gaszenia ognia jest utrudniona przez silne podmuchy wiatru. Mimo to, kolejne jednostki straży pożarnej nieustannie zjeżdżają na miejsce zdarzenia.

Pierwsze informacje o zdarzeniu wpłynęły około 9:30 rano, kiedy to mieszkańcy zauważyli dym wydobywający się z budynku i natychmiast powiadomili służby. Na miejsce pożaru szybko skierowano dziewięć zastępów straży pożarnej – JRG Gostyń, OSP Zalesie, OSP Godurowo oraz OSP Piaski. Płomienie strawiły stodołę – konkretnie jej poddasze, na którym przechowywana była słoma. Silny wiatr stanowił przeszkodę w działaniu służb, jednak mimo to strażacy zdołali szybko zlokalizować ognisko pożaru. Na parterze budynku mieściło się także magazynowane drewno opałowe, które na szczęście uniknęło kontaktu z ogniem.

– Pożar wybuchł w strukturze o długości 20 metrów i wysokości 6 metrów. Straż pożarna wykorzystała sześć prądów gaśniczych, co skutkowało ugaszeniem pożaru. Następnie część konstrukcji dachu i pokrycia została rozebrana – informował kpt. Łukasz Hajduk, oficer prasowy KP PSP Gostyń. – Płomienie obejmowały jedynie słomę, drewno na parterze nie było narażone na ogień. Dzięki szybkiemu zlokalizowaniu pożaru, zapobiegliśmy jego rozprzestrzenieniu się na kondygnację parteru – dodał przedstawiciel KP PSP Gostyń.

Na chwilę obecną nie została jeszcze ustalona przyczyna wybuchu pożaru oraz dokładne szacunki strat. Akcja gaśnicza została zakończona około godziny 13:00.