22-letni mieszkaniec Gostynia zatrzymany za kradzież perfum o wartości ponad 1000 złotych

22-letni mieszkaniec Gostynia zatrzymany za kradzież perfum o wartości ponad 1000 złotych

22-letni mieszkaniec Gostynia został zatrzymany przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego miejscowej jednostki Policji pod zarzutem kradzieży luksusowych zapachów w jednym z miejscowych sklepów kosmetycznych. Szacuje się, że utracone przez sklep zyski wynoszą ponad 1000 złotych. Za jego nielegalne działania, sprawca może spędzić w więzieniu nawet do 5 lat.

Informacja o zdarzeniu dotarła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu od pracowników drogerii, którzy rozpoznali młodego mężczyznę uznanego wcześniej za osobę, która dokonała kradzieży perfum. Bez zbędnej zwłoki, na miejsce zostali wezwani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia szybko zatrzymali podejrzanego.

Mieszkaniec gm. Piaski, w wieku 22 lat, w styczniu dwukrotnie przeprowadził kradzież drogich zapachów. Wybierał on luksusowe perfumy, ukrywał je pod swoją kurtką a następnie opuszczał sklep nie dokonując płatności. W wyniku jego działań, sklep poniósł straty o łącznej wartości przekraczającej 1000 złotych. Po zatrzymaniu, mężczyzna usłyszał oficjalny zarzut kradzieży. Przyznał się do winy i teraz musi liczyć się z konsekwencjami, które mogą objąć karę do 5 lat pozbawienia wolności.