Porwanie kobiety w Wielkopolsce z zamiarem wymuszenia na niej małżeństwa

Porwanie kobiety w Wielkopolsce z zamiarem wymuszenia na niej małżeństwa

Zdarzenie, które wydaje się pochodzić z filmu akcji, miało niedawno miejsce w rzeczywistości. Mowa o kilku mężczyznach, którzy porwali kobietę na terenie Wielkopolski. Ich celem było ni mniej, ni więcej, tylko zmuszenie jej do małżeństwa. 27-letnia ofiara, która była przewieziona przez pół Wielkopolski, została odnaleziona w końcu w gminie Poniec.

Informacje o tym zaskakującym incydencie rozprzestrzeniły się jak błyskawica. Niewiarygodne wydarzenia miały miejsce dokładnie 4 lutego, na niedzielny wieczór, w gminie Kaczory w powiecie pilskim. Czterech mężczyzn użyło siły, aby uprowadzić 27-letnią kobietę, wciągając ją do samochodu i odjeżdżając nieznanym kierunkiem. Cała sytuacja została zauważona przez świadka.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się policja. Jak relacjonuje Olimpia Kubińska z Komendy Powiatowej Policji w Pile: „4 lutego, podczas wieczornych godzin, dostaliśmy zgłoszenie od świadków. Stwierdzili, że obserwowali, jak czterech nieznanych mężczyzn porwało 27-letnią kobietę z jednego z domów w gminie Kaczory. Mężczyźni wciągnęli ją do samochodu mimo jej protestów i odjechali w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast skierowano patrole z najbliższej okolicy oraz funkcjonariuszy pilskiego pionu kryminalnego. W działania zaangażowano również funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu”.

Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji służb, udało się ustalić dane personalne mężczyzn. Już następnego dnia, 5 lutego, sprawcy zostali aresztowani. W ich towarzystwie znajdowała się uprowadzona kobieta. Całe to dramatyczne wydarzenie miało miejsce w powiecie gostyńskim, a dokładniej – jak udało nam się ustalić – na terenie gminy Poniec.