Nadchodzi zielona metamorfoza: Gostyń inwestuje 15 milionów w miejskie skwery i parki

Nadchodzi zielona metamorfoza: Gostyń inwestuje 15 milionów w miejskie skwery i parki

Planowany jest ambitny projekt, który ma przekształcić Gostyń, czyniąc go jeszcze bardziej przyjaznym dla mieszkańców. Ta zielona transformacja nie tylko odmieni oblicze miasta, ale także poprawi jakość życia jego mieszkańców. Nowe, nowoczesne elementy architektury miejskiej staną się integralną częścią krajobrazu, a liczne parki i skwery dodadzą miastu uroku, jednocześnie stwarzając obszary, gdzie mieszkańcy będą mogli cieszyć się naturą.

Za tę inwestycję odpowiedzialny jest samorząd miasta, który zamierza na nią przeznaczyć imponującą sumę – aż 15 milionów złotych. To świadczy o determinacji władz miejskich do stworzenia przestrzeni zielonych, które będą służyć wszelkim grupom wiekowym – od dzieci po seniorów, zapewniając bezpieczne miejsca do wypoczynku i rekreacji.

Szczegóły tej ekscytującej inicjatywy można znaleźć w najnowszym wydaniu „Gostyńskich Wieści z Ratusza”. Obszerny artykuł zawiera informacje o specyfice projektu oraz planach na przyszłość, które mają na celu przekształcenie Gostynia w prawdziwe zielone miasto.