Komunikat o tragicznym wypadku drogowym w miejscowości Karzec

Komunikat o tragicznym wypadku drogowym w miejscowości Karzec

Pod koniec listopada 2023 roku, dokładnie 26. dnia miesiąca, o godzinie 22:33, Centrala Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu otrzymała raport o zdarzeniu drogowym w okolicach Karzca. Zgłoszenie to wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP. W momencie, kiedy pierwsze drużyny strażackie dotarły na miejsce wypadku, ustalono, że biorą w nim udział dwie maszyny osobowe.

Jak się okazało, sumaryczna liczba podróżujących oboma pojazdami wynosiła pięciu ludzi. W jednym z samochodów jedna osoba była uwięziona. Drużyna strażaków skorzystała z urządzeń hydraulicznych, aby zapewnić dostęp do poszkodowanego, a potem przeprowadziła jego ewakuację na zewnątrz auta i udzieliła mu wyspecjalizowanej pierwszej pomocy (KPP). Poszkodowany został następnie przekazany ekipie ratowników medycznych (ZRM).

W tym samym czasie strażacy starali się pomagać innym poszkodowanym ludziom, którzy byli w stanie samodzielnie opuścić pojazdy, udzielając im KPP. Medyk, który był na miejscu wypadku, zdecydował o przewiezieniu trzech osób do szpitala. Po zakończeniu czynności przez funkcjonariuszy policji, strażacy odpowiedzialni byli za usunięcie z drogi wszelkich śladów wypadku oraz substancji eksploatacyjnych.

W operacji brały udział różne siły: dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gostyniu, dwa oddziały ze Straży Pożarnej w Pudliszkach, jeden zastęp ze Straży Pożarnej w Krobi, dwie ambulanse oraz dwa samochody policyjne.