Andrzejkowe obchody dla dzieci w Gostyniu: taniec, wróżby z wosku i postacie z bajek

Andrzejkowe obchody dla dzieci w Gostyniu: taniec, wróżby z wosku i postacie z bajek

Energetyczne rytmy, sportowe atrakcje, gry w kręgle oraz nieodłączne andrzejkowe wróżby z wosku – to właśnie te elementy tworzyły ramy dla niezwykłej imprezy przeznaczonej dla dzieci. Miejsce to OSiR w Gostyniu, które postanowiło umilić czas najmłodszym mieszkańcom gminy, przygotowując dla nich andrzejkowy event. Wśród obecnych nie zabrakło również specjalnego gościa.

Wojciech Walkowiak, reprezentujący OSiR w Gostyniu, wyjawia, że po dwuletniej przerwie spowodowanej globalną pandemią, wrócili do organizacji festynu andrzejkowego dla dzieci. Chociaż zapowiedź tego wydarzenia pojawiła się już miesiąc wcześniej, entuzjazm społeczności był tak wielki, że biletów na imprezę zabrakło już po jednym lub dwóch dniach od ogłoszenia.

Głównym miejscem spotkania stała się przestronna sala kręgielni, która na ten wieczór zamieniła się w magiczną krainę pełną bajkowych postaci. Wśród nich można było dostrzec księżniczki, wróżki, królewny oraz piratów. Nie zabrakło również osobistości w postaci Człowieka-Pająka. Całą imprezę poprowadził Wojciech Walkowiak, menedżer sportowy w OSiR Gostyń, który na tę okazję wcielił się w rolę pirata. Jego pomocnikami byli instruktorzy i pracownicy OSiR, którzy na tę noc stali się krasnalami.

Na andrzejkowym party, oprócz starych znajomych i przyjaciół, pojawili się także nowi uczestnicy, którzy mieli okazję zapoznać się ze sobą po raz pierwszy. Aby pobudzić integrację między nimi, na początku zabawy zorganizowano taneczne aktywności – zarówno w parach, jak i w dużym kole.