Grupa złodziei ujęta po kradzieży gotówki w Gostyniu

Grupa złodziei ujęta po kradzieży gotówki w Gostyniu

W samym sercu Gostynia nastąpiło wydarzenie związane z kradzieżą dużej sumy pieniędzy. Po emocjonującym pościgu sprawcy zostali zatrzymani, a następnie przewiezieni do aresztu policyjnego. Monika Curyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, informuje, że śledczy aktualnie przesłuchują świadków tego incydentu oraz gromadzą materiały dowodowe.

Kradzież miała miejsce około godziny 17:00. Na chwilę obecną policja nie udzieliła bardziej szczegółowych informacji na ten temat. Niemniej jednak, jak wynika z komunikatu przekazanego przez Monikę Curyk – rzecznik prasowy komendy, skradziono istotną ilość gotówki. Miejsce przestępstwa to obszar w pobliżu stacji benzynowej, usytuowanej w centrum miasta.

Złodzieje, poruszający się pojazdem osobowym, uciekli w stronę ulicy Poznańskiej. Pomimo kontroli drogowej prowadzonej przez Wydział Ruchu Drogowego w Kunowie, nie zdecydowali się zatrzymać. W odpowiedzi na ich ucieczkę, funkcjonariusze policji rozpoczęli pościg. Sprawcy zostali ostatecznie zatrzymani i umieszczeni w areszcie policyjnym – informuje rzecznik prasowy komendy.

Policja jest w trakcie pracy nad sprawą, przesłuchując świadków i zbierając dowody związane z przestępstwem. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.