Nieodpowiedzialny kierowca ciągnika rolniczego na celowniku policji

Nieodpowiedzialny kierowca ciągnika rolniczego na celowniku policji

26-letni mężczyzna, zauważając patrol policji, gwałtownie zwolnił tempo swojego ciągnika rolniczego. Jego pewność siebie szybko zniknęła, kiedy został zatrzymany do kontroli. Mimo braku alkoholu w organizmie, jak wykazało badanie alkomatem, sprawdzenie w systemach policyjnych ujawniło, że nie powinien on prowadzić żadnego pojazdu.

Dzielnicowy z Borku Wielkopolskiego podczas patrolu w miejscowości Bolesławów dostrzegł ciągnik rolniczy, który nagle zwolnił po zauważeniu radiowozu. Taka reakcja natychmiast zwróciła uwagę policjanta, który postanowił przeprowadzić kontrolę kierującego pojazdem.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 26-letni mieszkaniec gminy Borek Wielkopolski. Badanie alkomatem potwierdziło jego trzeźwość – informuje podkomisarz Monika Curyk, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Jednakże dalsze sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnych systemach wykazało, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów do roku 2025. Oprócz tego, ciągnik rolniczy, na pokładzie którego się znajdował, nie miał ważnych badań technicznych. Za te przewinienia 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.