Awaria rozrzutnika na Placu Karola Marcinkowskiego w Gostyniu

Awaria rozrzutnika na Placu Karola Marcinkowskiego w Gostyniu

Na głównym placu w Gostyniu, noszącym nazwę Karola Marcinkowskiego, rozszerzył się intensywny nieprzyjemny zapach. Do powstania odoru nie przyczyniły się jednak odpadki gromadzące się na terenie firmy Teriel, sąsiadującej z parkingiem sieci Netto, lecz obornik rozsypany przy pomocy rozrzutnika.

Kilka godzin później, fetor rozprzestrzeniał się na dużą skalę. Przyczyną był ciągnik z ogromnym przemysłowym rozrzutnikiem, który przejechał przez skrzyżowanie ulic Kolejowej i E. Bojanowskiego. Po niecałych dwudziestu minutach po tym zdarzeniu, patrol policyjny przejechał z syrenami przez ten sam obszar.

Zgodnie z informacjami mł. asp. Marka Balczyńskiego, zastępcy rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, mieszkańcy miasta oraz osoby korzystające z drogi wojewódzkiej numer 434 zgłosiły duże zanieczyszczenie jezdni. Zgłoszenia dotyczyły odcinka od Placu Karola Marcinkowskiego aż do Kunowa.

Interwencja policji wykazała, że rolniczy ciągnik z przyłączonym rozrzutnikiem doznał awarii. W wyniku uszkodzenia obornik stale wypadał na drogę, powodując jej znaczne zabrudzenie i wydzielanie nieprzyjemnego aromatu. Rolnik został ukarany mandatem o wartości 200 złotych za spowodowanie tego incydentu.

Jak zapewnia młodszy aspirant Marek Balczyński z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, sprawca natychmiast wysprzątał drogę po awarii.