Zuchwała kradzież rowerów wyjaśniona

Zuchwała kradzież rowerów wyjaśniona

Kilka dni temu na terenie Gostynia doszło do kradzieży dwóch rowerów. Policja przyjęła zgłoszenie i rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Wczoraj udało się zatrzymać podejrzanego, który jak się okazało przyjechał z gór. Liczył, że jego działania pozostaną niezauważone, a on swobodnie będzie mógł „podreperować” swój domowy budżet. Tak się jednak nie stało. Policjanci dość szybko namierzyli sprawcę, którym okazał się być 20-latek.

Po prostu przejeżdżał

Do kradzieży doszło z soboty na nadzielę w Gostyniu przy ulicy Nowe Wrota. Z posesji zniknęły dwa rowery oraz inne drobne przedmioty. Całość strat oszacowano na 10 tysięcy złotych. Już we wtorek lokalni funkcjonariusze wpadli na ślad 20-latka, który ostatecznie został szybko zatrzymany. To mieszkaniec powiatu górowskiego, który feralnej nocy po prostu „przejeżdżał” przez Gostyń. Jak twierdzi, w pewnym momencie jego uwagę przykuły dwa jednoślady pozostawione na posesji. Dwudziestolatek postanowił je zabrać. Odkręcił koło od jednego roweru i zapakował do samochodu. Niestety nie starczyło miejsca na drugi jednoślad, więc mężczyzna zdecydował się ukryć go na posesji swojej dziewczyny. Finalnie jeden rower został już sprzedany, drugi – trafił w ręce policjantów i zostanie zwrócony właścicielowi.

Policja po raz kolejny ostrzega

Lato jest pełnią sezonu rowerowego. Na mieście pojawia się coraz więcej jednośladów. To stwarza więc potencjalnych zagrożeń i więcej szans dla złodziei. Dlatego warto pamiętać o właściwym zabezpieczeniu swojego pojazdu. Nie wystarczy bowiem zaparkować na posesji. Jeśli nie ma możliwości przechowywania roweru w pomieszczeniu zamkniętym, dobrze pomyśleć o przypięciu, które skutecznie ochroni pojazd przed kradzieżą. Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób zapewnić ochronę swojemu rowerowi możesz skorzystać z pomocy serwisów, które z pewnością wskażą najlepsze dla Twojego modelu rozwiązania. Istnieje bowiem kilka rodzaju mocowań, wykonanych z różnorodnych materiałów, które mogą skutecznie zniechęcić złodzieja do kradzieży. Warto również pomyśleć o specjalnym znakowaniu roweru, które pomoże ocalić rower przed sprzedażą go w kolejne miejsce.