Fantastyczny spektakl uliczny, który wzbudził ogromne zainteresowanie

Fantastyczny spektakl uliczny, który wzbudził ogromne zainteresowanie

Na Pogorzelskim rynku kilka dni temu pojawił się uliczny spektakl, który wzbudził niemałe zainteresowanie. Była to historia walki o władzę sprzed tysiąca lat. Trzeba przyznać, że tematyka przedstawienia wciąż pozostaje aktualna. Dyrektor MGOPK w Pogorzeli przekonywał, że takie inicjatywy są konieczne.

Projekt, w którym warto wziąć udział

Teatr Ewolucji Cienia zawitał do Pogorzeli w ramach ciekawego projektu „Teatr w Małym Mieście”. Motywem całego przedstawienia była odwieczna walka od władzę. Co ważniejsze, opowiedziana historia wydarzyła się niegdyś naprawdę w XI wieku. Jak twierdzą osoby oglądające przedstawienie jego przekaz był uniwersalny. Cała gra aktorka była bardzo barwna, autentyczna oraz żywiołowa. Zabrała publiczność w odległe czasy, w których każdy mógł się poczuć dobrze. Jak dodał dyrektor MGOK takie wartości i sytuacje przedstawione w historii mogą dziać się tu i teraz. Kwestie dochodzenia do władzy, manipulacji społeczeństwem, to wszystko jest wciąż aktualnymi problemami.

Sam projekt, zgodnie z założeniami pojawi się w 22 miejscowościach. To już kolejna edycja współpracy Pogorzeli z teatrem Ewolucji. W poprzednich latach poruszano tematykę miłości czy też ludowych tradycji. Jak podkreślają organizatorzy z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie. Dotyczy ono głównie młodych osób. To wynik między innymi ciekawych akcji edukacyjnych. Nawet najprostszych wydarzeniach kulturalnych władze miasta starają się przemycać odrobinę edukacji. Aby to pokolenie, które właśnie wzrasta stało się pokoleniem świadomym.