Inwestycje w Pępowie: nowa i funkcjonalna ścieżka pieszo-rowerowa

Inwestycje w Pępowie: nowa i funkcjonalna ścieżka pieszo-rowerowa

Do grona miejscowości z nowoczesnymi trasami dla pieszych i rowerzystów dołączyło Pępowo, które cieszy się obecnie ponad kilometrowym odcinkiem trasy wykonanej z kostki brukowej. Trasa ta biegnie wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej do Krotoszyna. Inwestycję tę można z pewnością uznać za znaczący krok na drodze do pełnej funkcjonalności tej części Pępowa, który to postęp będzie kompletowany poprzez planowany remont drogi.

Nowo powstała ścieżka pieszo-rowerowa, położona przy ulicy Kobylińskiej w Pępowie, została oficjalnie otwarta. Ta inwestycja, licząca jeden kilometr długości, jest wynikiem realizacji programu Polski Ład. Została ukończona dzięki zaangażowaniu lokalnych władz oraz wsparciu ze strony rządu.

Wójt Pępowa, Grzegorz Matuszak, podkreślił istotność tej inwestycji dla społeczności lokalnej. Zdaniem wójta, nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ulicy Kobylińskiej nie tylko podniesie standard życia mieszkańców Pępowa poprzez zwiększenie ich komfortu i bezpieczeństwa, ale także ułatwi dojazd do miejsc pracy w lokalnych zakładach przemysłowych.