Wypadek na drodze Koszkowo – Dolsk: Samochód osobowy koliduje z ciągnikiem

Wypadek na drodze Koszkowo – Dolsk: Samochód osobowy koliduje z ciągnikiem

Rozbiórka między samochodem osobowym a ciągnikiem rolniczym miała miejsce na odcinku drogi wojewódzkiej 438, łączącej miejscowości Koszkowo i Dolsk. W wyniku zdarzenia jedna osoba wymagała pomocy medycznej. Miejsce kolizji to Studzianna, niewielka miejscowość leżąca na trasie opisanej drogi.

Toyota Yaris, będąca jednym z pojazdów uczestniczących w wypadku, była prowadzona wyłącznie przez kierowcę. Ciągnik rolniczy marki Massey Ferguson przewoził natomiast dwie osoby – mężczyznę i kobietę.

Dowódca Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, asp. sztab. Sebastian Kasperkowiak donosił, że z wstępnych informacji wynika, iż pasażerowie ciągnika próbowali skręcić, jednocześnie ustępując miejsca nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdom. Niestety kierowca toyoty nie zauważył ich manewru, w wyniku czego doszło do kolizji.

Hufce Ochotniczej Straży Pożarnej z Borku Wielkopolskiego oraz personel z gostyńskiej komendy PSP natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce zdarzenia, by udzielić pomocy poszkodowanym osobom.