Włamanie do domu jednorodzinnego w gminie Piaski: złodziej stoi przed spędzeniem do 10 lat pozbawienia wolności

Włamanie do domu jednorodzinnego w gminie Piaski: złodziej stoi przed spędzeniem do 10 lat pozbawienia wolności

Gostyńscy policjanci ujęli sprawcę włamania, który dokonał kradzieży w domu jednorodzinnym w gminie Piaski. Złodziej, mieszkającym na terenie powiatu śremskiego, wykazał się swoimi przestępczymi umiejętnościami.

Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu otrzymała zgłoszenie o włamaniu do domu mieszkalnego na obszarze gminy Piaski, konkretnie pod koniec marca 2024 roku. W trakcie reagowania na to zgłoszenie, funkcjonariusze dokonali szczegółowych oględzin miejsca incydentu. Ich raport wskazywał, że włamywacz naruszył bramę garażową, wtargnął do wnętrza budynku i tam zainkasował elektronarzędzia. Te przedmioty miały być najprawdopodobniej później sprzedane lub wykorzystane w inny sposób.

Podkomisarz Monika Curyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, informuje, że straty poniesione przez ofiarę włamania wynoszą ponad 20 tysięcy złotych. Dzięki skrupulatnym czynnościom prowadzonym w tej sprawie, gostyńskiej jednostce kryminalnej udało się zidentyfikować sprawcę.

25 kwietnia 2024 roku, na terytorium powiatu śremskiego, policja dokonała aresztowania 36-letniego mężczyzny. W czasie przeszukania jego mieszkania znaleziono część skradzionych przedmiotów. Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży z włamaniem, lecz ten nie przyznał się do winy – dodaje oficer Curyk.