Tragiczny incydent podczas ćwiczeń strażackich w Ostrowie Wlkp. – zmarł 39-letni druh z OSP Żerniki

Tragiczny incydent podczas ćwiczeń strażackich w Ostrowie Wlkp. – zmarł 39-letni druh z OSP Żerniki

Podczas rutynowych ćwiczeń strażackich, które miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim, doszło do tragicznego wypadku. Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Żernikach w powiecie kaliskim, będący zaledwie na 39 roku życia, nagle zasłabł. Mimo szybkiej reakcji i udzielonej pomocy medycznej na miejscu, nie udało się uratować jego życia.

Informacje o nieudanych próbach ratunkowych przekazała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Okoliczności tej tragicznej śmierci są obecnie badane przez policję i prokuraturę, jak również przez specjalny zespół Państwowej Straży Pożarnej.

Rodzina tragicznie zmarłego strażaka jest obecnie pod opieką psychologiczną. Wiadomość o jego śmierci wywołała falę współczucia wśród strażaków z całej Polski.

Uroczyste pożegnanie zaplanowano na godzinę 18:00 – syreny zawyją w jednostkach straży pożarnej na terenie całego kraju, a minutą ciszy zostanie upamiętniony zmarły kolega. Wyrazy współczucia dla najbliższych zmarłego druha płyną od strażaków z całego kraju. Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, nadbrygadier doktor inżynier Mariusz Feltynowski, w imieniu swoim oraz całej braci strażackiej, składa kondolencje Rodzinie i Bliskim Zmarłego. „Cześć Jego pamięci!” – czytamy na profilu straży w mediach społecznościowych.