45-letnia kobieta z gminy Poniec podejrzana o kradzież obuwia z gostyńskiego sklepu

45-letnia kobieta z gminy Poniec podejrzana o kradzież obuwia z gostyńskiego sklepu

Komenda Policji w Gostyniu poinformowała o zatrzymaniu 45-letniej kobiety, zamieszkałej na terenie gminy Poniec. Pani ta jest podejrzana o kradzież obuwia ze sklepu specjalizującego się w sprzedaży butów. Jak donoszą funkcjonariusze, przestępstwo miało miejsce podczas momentu nieuwagi personelu sklepu, a ukradzione towary były wywożone w torbie na kółkach.

Zdarzenie to zostało zgłoszone przez pracowników sklepu do służb mundurowych. Od początku roku do marca zauważono, że ze sklepu bez śladu przepadło 6 par wartościowego obuwia. Całkowita strata finansowa dla sklepu wyniosła ponad 1000 złotych. Zgłoszenie było na tyle konkretne, że dosyć szybko mundurowi byli w stanie wytypować osobę podejrzaną o te przestępstwa.

Podjęte działania przez policję doprowadziły do zatrzymania 45-letniej mieszkanki gminy Poniec. Po analizie dowodów i zbieraniu informacji, ustalono, że to właśnie ona wykorzystywała nieuwagę pracowników sklepu, aby wywozić ukradzione buty w torbie na kółkach. Złodziejski proceder miał miejsce przez okres od stycznia do marca bieżącego roku.

Podczas przeprowadzenia czynności procesowych w miejscu zamieszkania podejrzanej, funkcjonariusze odnaleźli 4 pary skradzionych wcześniej butów. Szczegółowe ustalenia pozwoliły na stwierdzenie, że pozostałe ukradzione obuwie już zdążyło zmienić właściciela – złodziejka sprzedała je.

Zatrzymana 45-latka usłyszała zarzut kradzieży. W świetle prawa grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.