Zmiany na czele gostyńskiej prokuratury: Bogdan Zygmunt zastępuje Jacka Masztalerza

Zmiany na czele gostyńskiej prokuratury: Bogdan Zygmunt zastępuje Jacka Masztalerza

W gostyńskiej prokuraturze rejonowej doszło do istotnej zmiany personalnej. Prokurator Jacek Masztalerz podjął decyzję o odejściu ze stanowiska, co spowodowało powołanie nowego szefa tej jednostki. Zgodnie z decyzją prokuratora krajowego, nowym prokuratorem rejonowym Gostynia został 60-letni Bogdan Zygmunt. Jest to osoba o ugruntowanym doświadczeniu zawodowym, która w przeszłości już sprawowała funkcję lidera tej jednostki.

Decyzję o swojej rezygnacji Jacek Masztalerz podjął w grudniu 2023 roku. Tymczasem p.o. prokuratora krajowego Jacek Bilewicz wydał dekret nominujący na to stanowisko Bogdana Zygmunta. Decyzja ta zapadła 8 lutego, a jej efektem jest powierzenie mu obowiązków prokuratora rejonowego na okres najbliższych 6 miesięcy.

Prokurator Bogdan Zygmunt w rozmowie z nami potwierdził, że będzie pełnił tę rolę do 11 sierpnia 2024 roku. Dopełniając funkcji p.o. prokuratora rejonowego, Zygmunt ma za sobą bogatą karierę i duże doświadczenie w tej dziedzinie.

Musimy podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy Bogdan Zygmunt staje na czele gostyńskiej prokuratury. W latach 2015-2017 również pełnił funkcję jej szefa, dzięki czemu jest osobą dobrze zorientowaną w specyfice tej jednostki.