Redukcja działalności w hucie szkła w Gostyniu

Redukcja działalności w hucie szkła w Gostyniu

W związku z trudnościami na rynku szklanych opakowań w Europie, Ardagh Group, właściciel gostyńskiego zakładu hutniczego, podjął decyzję o ograniczeniu swojej działalności produkcyjnej. Skutkiem tej decyzji jest wyłączenie jednego z dwóch pieców szklarskich, które były w użyciu w tym miejscu do produkcji szkła. Jak wynika z naszych informacji, zakończenie eksploatacji jednego z pieców nastąpiło w poniedziałek, 30 października 2023 roku.

Szczegółowych wyjaśnień dotyczących przyczyn i konsekwencji tego kroku ze strony Zarządu gostyńskiej huty brakuje. Jednakże, na pytania dziennikarzy odpowiadający za Grupę Ardagh wydał specjalne oświadczenie:

„Dostosowując się do dynamicznie rozwijającego się środowiska biznesowego branży opakowań szklanych w całej Europie, musieliśmy podjąć decyzję o redukcji naszej działalności. Mając na uwadze odpowiedzialność za prowadzenie naszego biznesu, podejmujemy wiele różnych działań mających na celu zmniejszenie negatywnych skutków spadku popytu na rynku. Niestety, konieczne stało się dostosowanie naszego procesu produkcyjnego do nowych warunków, co oznacza, że musimy również przystąpić do restrukturyzacji zatrudnienia. Zobowiązujemy się, aby przebieg tego procesu był jak najbardziej korzystny dla naszych pracowników i zapewniamy, że zostaną oni objęci szczególnym wsparciem.”