Samorząd Pogorzeli decyduje o sprzedaży lokali w historycznym budynku byłej szkoły

Samorząd Pogorzeli decyduje o sprzedaży lokali w historycznym budynku byłej szkoły

Zarząd gminy Pogorzela podjął decyzję o zbyciu części jednostek mieszkalnych, które są zlokalizowane w konstrukcji dawnego placówki edukacyjnej, Szkoły Podstawowej w Bułakowie.

Budynek, który niegdyś pełnił funkcję szkoły podstawowej w miejscowości Bułaków, ma już około 130 lat historii. W środku tej starożytnej struktury znajduje się cztery lokale mieszkalne. Z tego zestawu, dwa lokale stanowią od dłuższego czasu dom dla ich obecnych mieszkańców. Każde z tych mieszkań ma przydzielone do siebie dodatkowe pomieszczenia jak piwnice oraz miejsca przeznaczone na cele gospodarcze.

Władze miasta Pogorzela postanowiły zrealizować plan sprzedaży niektórych z tych lokali. Dwa z nich mają prawo zostać nabyte przez obecnych najemców, przy czym przysługuje im bonifikata wynosząca 50 procent. Pozostałe dwa lokale, które aktualnie są puste, zostaną wystawione na sprzedaż w publicznej aukcji.

Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli, stwierdził, że jeśli chodzi o kondycję murów budynku, są one w dobrym stanie. Problemem jest natomiast dach, który wymagał pewnych napraw w ubiegłym roku. Ponieważ budynek pozostaje nieużywany od około dwóch lat po zamknięciu szkoły, grozi mu stopniowa degradacja. Lokatorzy, którzy złożyli wnioski o możliwość zakupu swoich lokali i dostali bonifikatę, prawdopodobnie skorzystają z tej opcji. Dwa pozostałe lokale będą dostępne do nabycia na otwartym rynku.